Counter-Strıke Source cfg

Aşağa gitmek

Counter-Strıke Source cfg

Mesaj tarafından J o Y s T ı c k Bir 2008-03-27, 19:37

Counter strike source cfg dosyasıdır…
İndirmek İçin:

rapidshare.com cfg.zip
avatar
J o Y s T ı c k
Moderatör
Moderatör

Erkek Mesaj Sayısı : 212
Yaş : 23
Nerden : istanbul
Meslek : ameLe
Lakap : KamiL Ke$
Kayıt tarihi : 22/03/08

Kullanıcı profilini gör http://awdsadasdqwadsd.adad

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Counter-Strıke Source Türkçe Yama

Mesaj tarafından J o Y s T ı c k Bir 2008-03-27, 19:38

Counter strike source oyununuz türkçe olmasını istiyorsanız bu dosyası indirebilirsiniz..
İndirmek İçin:
rapidshare.com Desktop.zip.html
Zip şifresi: www.hell-world.org

ALINTIDIR..
avatar
J o Y s T ı c k
Moderatör
Moderatör

Erkek Mesaj Sayısı : 212
Yaş : 23
Nerden : istanbul
Meslek : ameLe
Lakap : KamiL Ke$
Kayıt tarihi : 22/03/08

Kullanıcı profilini gör http://awdsadasdqwadsd.adad

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Counter-Strıke Source Performans ayarları

Mesaj tarafından J o Y s T ı c k Bir 2008-03-27, 19:41

Counter-Strike:Source bilgisayarınızda yeterince hızlı çalışmıyor mu? Grafikleri kısarak yeterli performans artışı sağlayamadınız mı? Bir de bu yazıda anlattıklarımızı deneyin.

Aşağıdaki komutlar oyun sırasında ~ (”) tuşu ile açılan konsola, ya da oyunun konfigurasyon dosyasına girilmelidir. Oyun konsolu CS:Source ile kapalı gelmektedir. Kullanılabilir hale getirmek için gerekli adımları soldaki resimde görüyorsunuz.
Tıklayarak büyütebilirsiniz.
CS:Source konfigurasyon dosyası ise (Steam’i C:\Program Files\Valve\Steam dizinine kurmuş olduğunuzu kabul edersek)
:\Program Files\Valve\Steam\SteamApps\steam_kullanıcı_adınız\counter-strike source\cstrike\cfg
dizini altında bulunmaktadır. Öncelikle bir config dosyası hazırlayarak bu klasörün içine atın. Daha sonra valve.rc dosyasını notepad ile açarak “exec configdosyası.cfg” komutunu ekleyin.
Gölgeleri kapatın
Oyundaki gölgeleri kapatmak için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz.
r_shadows 0


Source’un Kullanacağı Bellek Miktarını Ayarlayın
Steam oyun özelliklerinden Launch Options’a gelerek aşağıdaki komutları girin. Bu komutlar ile CS:Source’a kullanması için 128mb’a yakın bellek ayırmış olduk. Yüklenme zamanlarında düşüş olacaktır.
Launch options’a eklenecek komutlar: -heapsize 128000
Not: Bilgisayarınızda 512mb ‘dan az bellek mevcut ise heapsize’ı 96000 olarak ayarlamayı deneyin, oyun yüklenmiyor ise heapsize ayarını komple kaldırın.
FPS’i sınırlayın
Aşağıdaki komut ile 100 FPS’den fazlasının çizilmemesini sağlayabilirsiniz. 100 FPS’i geçebiliyorsanız bu komut sisteminizi rahatlatacaktır. 70 FPS’e limitlemek için ise komuttaki 101 değerini 71 ile değiştirin.
fps_max 101
Decalleri kapatın
Aşağıdaki komutlar decal denilen kurşun izleri ve sprayleri kapatır.
r_decals 0
mp_decals 0

Kan izlerini ve mermileri kapatın
Aşağıdaki komutlar ile kan izlerini ve ateş ederken silahlardan çıkan mermi modellerini kapatabilirsiniz.
cl_show_bloodspray 0
cl_show_splashes 0
cl_ejectbrass 0

Dinamik ışıklandırma ve yağmuru kapatın
Bu komutlar ile dinamik ışıklandırmayı da kapatabilirsiniz.
r_dynamic 0
r_worldlights 0
r_rainsimulate 0

Göz ve diş modellerini kapatın
Daha fazla FPS kazancı istiyorsanız modellerin göz ve dişlerini aşağıdaki komutlarla kapatabilirsiniz.
r_eyes 0
r_teeth 0
cl_smooth 0

Performans Ayarları
Eğer Source oynarken görüntü kalitesinden çok yüksek FPS değerleri sizin için daha önemliyse DirectX seviyesini 7.0′a kadar indirebilirsiniz. Ayrıca bumpmapping’i de kapatarak fps kazancı sağlayabilirisiniz.
mat_dxlevel 70
mat_specular 0
mat_bumpmap 0

Diğer Ayarlar
Aşağıdaki ayarları oyun sırasında deneyerek kendinize uygun olanları kullanabilirsiniz.
cl_radartype 1
cl_scalecrosshair 1
r_DispUseStaticMeshes 0

ALINTIDIR..
avatar
J o Y s T ı c k
Moderatör
Moderatör

Erkek Mesaj Sayısı : 212
Yaş : 23
Nerden : istanbul
Meslek : ameLe
Lakap : KamiL Ke$
Kayıt tarihi : 22/03/08

Kullanıcı profilini gör http://awdsadasdqwadsd.adad

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Counter-Strıke Source Botları

Mesaj tarafından J o Y s T ı c k Bir 2008-03-27, 19:41

Resmi Counter-Strike:Source botları 17 Ocak 2004 tarihinde Valve tarafından Steam üzerinden Half-Life 2 sahiplerine yapılan güncelleme ile beraber sunuldu.
Önceki Counter-Strike versiyonlarına göre Counter-Strike:Source botları devrim niteliğinde güncellemelerle artık çok gerçekçi ve zorlular.
Botlarla ilgili detaylar aşağıdaki gibi:
Daha gerçekçi insan davranışları
Counter-Strike botları artık bir başka oyuncuyu tespit ederken; mermi sesleri, uzaklık, hareket, duruş şekli gibi özellikleri de dikkate alan bir sisteme sahip. Daha önceki Counter-Strike botlarının oyuncuları farkedebilmesi için onları çok net bir şekilde görmeleri gerekiyordu.
Botlar hareket eden oyuncuları duran oyunculara göre daha çabuk farkediyorlar, ayrıca rakip oyuncuların uzakta olmaları, bir objenin arkasına kısmen saklanmış olmaları görüşlerini olumsuz olarak etkileyerek botlarla oyuna gerçeklik katıyor. Artık profesyonel oyun turnuvalarındaki hareketleri botlarla yaptığınız karşılaşmalarda görmeniz olası. Daha az ses çıkartarak ve stratejik hareket etmeniz de böylelikle size daha fazla fayda sağlıyor.
Botlar artık iki farklı dikkat seviyesi var, normal ve alarm durumu. Botlar eğer saldırıya uğramış ya da düşman hareketi görmüşler ise alarm durumuna geçerek daha dikkatli davranmaya başlıyorlar. Bu durumda düşman hareketlerini daha kolay tespit edebiliyorlar. Bot saldırıya uğradığında eğer bir düşman göremezse aynen insan davranışlarında olduğu gibi panik durumuna giriyor. Çevrelerine hızlıca göz gezdiriyorlar ve geri çekilerek savunma durumuna geçiyorlar.
Gelişmiş taktikler
Botlar artık Counter-Strike’ın oyun akışı ve zamanlamasını daha iyi anlıyorlar. Bu onların daha iyi ani saldırılar yapabilmelerinin yanında rakiplerini hangi yerde ne zaman bekleyeceklerini anlamalarını, hangi durumda savunma, hangi durum ve yerde saldırmaları gerektiğini, nerede ve ne zaman el bombası kullanacaklarını daha iyi belirlemelerini sağlıyor.
Botlar artık düşmanların çıkardığı sesleri duymaları kendi takımlarından oyuncuların düşman tarafından öldürülmesi gibi durumlarda daha dikkatli ve uygun hareket ediyorlar. Bunun yanında botların sessiz ve gizli hareket etmeleri sıklıkça karşılaşılır hale gelmiş. Örneğin gizlice giderek bombayı yerleştiriyorlar.
Botların birden fazla düşman hedefi gördüklerinde artık daha akıllıca davranarak önceliklerini belirliyorlar. En kolay elimine edebilecekleri rakiplerine öncelikle saldırıyorlar.
Botlar paraları az olduğunda artık el bombası ve ekstra mermiye para harcamak yerine bir sonraki raunda saklıyorlar.
Geliştirilmiş yön bulma
Botlar artık kayaların tepelerinde, uçurum kenarlarında, kutuların üzerinde ve daha bir çok zor zeminde takılmadan, rahatlıkla hareket edebiliyorlar. Pencereler gibi
parçalanabilir ya da kırılabilir yüzeylere ulaşmadan önce ateş ederek rakibi yakalamak için önemli olan zamanlarını harcamamış oluyorlar.
Keskin nişancılar
Botlar artık düşman keskin nişancıların farkındalar ve takım arkadaşlarını ona göre uyarıyorlar. Aynı şekilde keskin nişancıların karşısında düz durmanın tehlikesinin farkında olarak çeşitli objelerin arkadasına saklanıyorlar. Botların keskin nişancı olduklarında sergiledikleri davranışlar ise insanlara yaklaştırılmış.
El bombaları
Botlar artık el bombası kullanımı konusunda eskisine göre çok tecrübeliler, bombaları akıllıca olması gereken yerlere gönderiyorlar. Üzerlerine atılan bombalara göre savunmaya geçebiliyorlar. Flashbang tarafından kör edildiklerinde insana daha yakın davranışlar sergiliyorlar; geri çekiliyorlar ve kimi zaman da görememelerine rağmen ateş ediyorlar.
Diğer özellikler
 • Normal bot kota sistemine ek olarak, sunucu olarak kullanılan bilgisayarda bot_quote_mode “fill” opsiyonu kullanılabiliyor. Bunun sayesinde belli bir insan oyuncu sayısının altına düşüldüğünde botlar oyuna giriyorlar ya da insan oyuncuların sayısı belirlenen düzeye çıktığında oyundan çıkıyorlar.
 • Oyuncular bot’ların “auto following” adı verilen otomatik takip özelliğini kapatarak botların oyuncuları kendi başlarına takip etmeye karar vermelerini engelleyebiliyorlar.
 • Botlar artık çatışma esnasında kayalıklardan ve uçurumlardan kolayca düşmüyorlar.
 • Botlar daha hızlı ekipman ve silah alıyorlar. (freeze time kullanılmayan sunucular için düşünülmüş)
  Counter-Strike: Source botları Valve ile Turtle Rock Studios’un birlikteliyle geliştirildi.
 • avatar
  J o Y s T ı c k
  Moderatör
  Moderatör

  Erkek Mesaj Sayısı : 212
  Yaş : 23
  Nerden : istanbul
  Meslek : ameLe
  Lakap : KamiL Ke$
  Kayıt tarihi : 22/03/08

  Kullanıcı profilini gör http://awdsadasdqwadsd.adad

  Sayfa başına dön Aşağa gitmek

  Counter-Strıke Source Sıkca Sorulan Sorular

  Mesaj tarafından J o Y s T ı c k Bir 2008-03-27, 19:48

  Soru: İnternet üzerinden nasıl Counter-Strike oynayabilirim?
  İnternet üzerinden Counter-Strike oynayabilmeniz için Steam’ e sahip olmanız gerekmektedir.

  Şu anda internet üzerinden yasal olarak oynanan versiyonlar Counter-Strike (1.6), Counter-Strike: Condition Zero ve Counter-Strike: Source’dur. Eğer önceden orjinal Half-Life’a sahipseniz ürün anahtarınızı (cd-key) Steam’e kayıt ettirebilirsiniz. Eğer ürün anahtarına sahip değilseniz, oyun satan çeşitli mağazarlardan oyunu satın alabilirsiniz. CS: Source oynayabilmeniz için Half-Life 2′nin ticari sürümüne (orijinal) sahip olmanız ya da oyunu Steam’in internet sitesinden satın almanız gerekmektedir. Oynasana.Com sunucuları üzerinden Counter-Strike: Source oynanmaktadır.
  Soru: Counter-Stike: Source’u nasıl satın alabilirim?
  Counter-Strike: Source oynamanız için öncelikle oyunun ticari sürümüne sahip olmanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek oyunu kolayca satın alabilirsiniz.
  # 1. Yol - CS: Source’u internetten satın almak:
  Steam’in kendi internet sitesi aracılığıyla uluslar arası geçerliliği olan; Visa, MasterCard, American Express gibi kredi kartlarını kullanarak rahatlıkla Counter-Strike: Source’u satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kredi kartı numaranızı girmek ve otomatik olarak işlemlerin gerçekleşmesini takip etmek. İnternetten satın almak istiyorsanız buraya tıklayınız.
  Bu yolla oyunu satın aldığınızda oyun Steam hesabınızda etkinleştiriliyor. Ancak size fiziksel olarak oyunun kutusunu gönderilmiyor. Oyunu çalıştırmak için Steam’e bağlanıp My Games bölümünden etkinleştirilmiş olan Counter-Strike: Source’a sağ tıklayarak Install seçeneğini seçin. Böylece oyun bilgisayarınıza indirilip kullanıma hazır hale gelecektir. Oyun bilgisayarınıza tamamen yüklendikten sonra dilerseniz CD ya da DVD’de yedekleme yapabilirsiniz.
  # 2. Yol - Half-Life 2 yi satın almak :
  Half-Life 2 yi müzik marketlerinde (D&R, Megavizyon) ya da büyük alışveriş merkezlerinin elektronik eşya satan mağazalarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Half-Life 2′yi satın aldğınız zaman size fiziksel bir kutu verilecektir. Kutunun içerisinden çıkan 5 CD’yi tamamen bilgisayarınıza kurduğunuz zaman CS:Source da kurlumuş olacaktır. Bu aşamadan sonra güncellemeleri yapmanız gerekiyor. Bu şekilde hem Half-Life 2 hem de CS: Source sahibi oluyorsunuz.
  Counter-Strike: Source kurulumu hakkında detaylı bilgi almak için sizin için hazırladığımız kurulum rehberine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  Soru: Counter-Strike: Source oynamak için ne kadar masraf yapmam gerekiyor?
  Oyunu 19.95 dolara oyunu buradan satın alabilirsiniz.
  İlgili konu için buraya tıklayınız.
  Soru: Steam hesabım çalındı nasıl geri alabilirim?
  Steam’e e-mail atmanız yeterlidir. En kısa zamanda (2,3 gün) sizin şifrenizi sıfırlayacaklardır. Buraya tıklayarak hangi prosedürleri izlemeniz gerektiğini ve size ait ürünü nasıl geri alacağınızı öğrenebilirsiniz..
  Soru: Counter-Strike Source’u CD’ye nasıl kopyalayabilirim?
  # Steam’i çalıştırın.
  # My Games bölümünde Counter-Strike: Source üzerine sağ klikledikten sonra açılan menüde “Backup game files”ı işaretleyin.
  # Açılan menüde CD’ye yazacağınız dosyaların “C:\Program Files\Steam\Backups” klasörüne kaydedileceği belirtilecektir. İsteğe göre hedef klasörü değiştirebilirsiniz.
  # DVD ya da CD’den hangisine kayıt yapmak istediğinizi seçin.
  Dikkat : Program seçtiğiniz formata göre dosyaları size hazırlayacaktır.
  Seçiminizi yaptıktan sonra yedek dosyalar belirttiğiniz klasöre kaydedilecektir. Bundan hazırlanan dosyayı cd ya da dvd ye yazmak için aşağıdaki adımları uygulayın:
  # Dosyalar hazırlandıktan sonra Steam’i kapatın.
  # CD’ye yazılmak için hazırlanan dosyaların bulunduğu “C:\Program Files\Steam\Backups” klasörünü(ya da kendi seçtiğiniz hedef klasörü) açın.
  # “SteamBackup Counter-Strike Source” isimli dosyayı CD ya da DVD’ye yazın.
  Soru: Counter-Strike: Source’da “Favorites” bölümüne istediğim sunucuları ekliyorum. Ancak oyundan çıkıp tekrar girdiğimde
  eklediğim sunucuları göremiyorum, ne yapmalıyım?
  Lütfen aşağıdakileri sırasıyla uygulayınız:
  # Oyunu açın.
  # Find Servers’a girin.
  # Favorites bölümünü açın.
  # Change Fileers’a tıklayın.
  # Anti-Cheat kısmına gelerek seçeneği “Secure” olarak değiştirin.
  # Oyundan çıkın, tekrar başlatın.
  # Find Servers’a tekrar girin.
  # Favorites bölümünü açın.
  # Refresh butonuna basınız.
  Eğer bu ayarlardan sonrada düzelmiyorsa , serverbrowser.vdf dosyasını silmek için aşağıdakileri uygulayınız.
  Önemli Not : Bu işlem tüm eklediğiniz sunucuların silinmesine sebep olacaktır.
  # Önce Steam’i kapatın.
  # C:\Program Files\Valve\Steam\config\serverbrowser.vdf dosyasını silin (Eğer Steam’i farklı bir klasöre yüklediyseniz sizin Steam klasörünüz altındaki config klasörüne bakın).
  # Steam’i yeniden başlatın. Steam otomatik olarak yukarıdaki dosyaları tekrar oluşturacaktır.
  Not : Steam yalnızca Server, Favorites ve History bilgilerini Steam Serverbrowser dosaysına kayıt eder, oyundaki Serverbrowser kısmına değil.
  Soru: Counter Strike: Source’da yeni radar sistemini nasıl kullanırım?
  # cl_radar_alpha 0 (Yeni radar sistemini devre dışı bırakır.)
  # cl_radar_locked (On-Off ; Radar’ı sabitler.)
  # cl_radaralpha (0-255 ; Radar’a saydamlık verir.)
  # drawradar (Radar’ı açar.)
  # hideradar (Radar’ı kapar.)
  # overview_alpha (0 - 0.5 - 1) (Saydam - Yarı Saydam - Opak )
  # overview_health (0 - 1) (Oyuncuların canlarını gösterir.)
  # overview_locked (0 - 1) (Radar açısını ayarlar.)
  # overview_names (0 - 1) (Oyuncu isimlerini gösterir.)
  # overview_preferred_mode (0 - 1 - 2) (İzleyici modundayken radarı sınırlar.)
  # overview_tracks (0 - 1) (Oyuncunun nerede olduğunu gösterir.)
  Soru: “Unable to Open Steamclient.dll” hatasını nasıl giderebilirim?
  Hatayı aldığınız zaman Görev Yöneticisini* (Task Manager) açıp Uygulamalar (Under Process) bölümüne girin. Burada “Steam.exe - Çalışıyor ” öğesinin olduğunu göreceksiniz. Yapacağınız tek şey Görevi Sonlandır’ı tıklayarak
  uygulamayı sona erdirmek. Steam bu işlemden sonra sorunsuz olarak çalışacaktır.
  *Görev Yöneticisini CTRL + Alt + Delete tuşlarına birlikte basarak açabiliirsiniz.

  ALINTIDIR...
  avatar
  J o Y s T ı c k
  Moderatör
  Moderatör

  Erkek Mesaj Sayısı : 212
  Yaş : 23
  Nerden : istanbul
  Meslek : ameLe
  Lakap : KamiL Ke$
  Kayıt tarihi : 22/03/08

  Kullanıcı profilini gör http://awdsadasdqwadsd.adad

  Sayfa başına dön Aşağa gitmek

  Sayfa başına dön


   
  Bu forumun müsaadesi var:
  Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz